تبلیغات
مكس - اغفال اینترنتی 16 دختر جوان

مكس
 
مکس

شرق: تحقیقات درباره پسری که با به دست آوردن تصویر دختری جوان از او اخاذی کرده بود نشان داد او با این ترفند از 16 دختر باج‌گیری کرده است....

دختری به‌نام عاطفه اوایل شهریورماه نزد پلیس رفت و گفت پسر جوانی از او سه‌میلیون تومان اخاذی و او را تهدید کرده اگر به خواسته‌هایش تن ندهد تصاویر خصوصی‌اش را در اینترنت منتشر می‌کند. عاطفه آنچه را که رخ داده بود این‌طور بازگو کرد: مدتی قبل پیامی اینترنتی دریافت کردم که در آن پسر جوانی مدعی شده بود تعداد زیادی از عکس‌های خصوصی من را در اختیار دارد. ابتدا به این پیام توجه نکردم ولی چند روز بعد او پیام دیگری را برایم فرستاد که در آن چند عکس از خودم را دیدم. این پیام نشان می‌داد تهدید‌های پسر ناشناس جدی است به همین دلیل چون آبرویم را در خطر می‌دیدم با او چت کردم تا بفهمم خواسته او چیست.

پسر جوان مدام من را تهدید می‌کرد و من را از انتشار عکس‌هایم می‌ترساند. نمی‌دانستم او عکس‌ها را از چه راهی به دست آورده است. من هنوز سردرگم بودم که پسر جوان شماره حسابی به من داد و خواست مبلغ یک میلیون تومان به این حساب واریز کنم. من هم به ناچار این کار را انجام دادم تا او دست از سرم بردارد اما یک هفته بعد پیام‌های تهدید‌آمیز او دوباره شروع شد. او این‌بار دو میلیون تومان می‌خواست و من هم راهی جز عملی کردن خواسته‌هایش نداشتم. حدود یک ماه از شروع اخاذی‌های جوان ناشناس گذشت و در حالی که من سه‌میلیون تومان پول به او داده بودم او باز هم از من پول می‌خواست. به همین دلیل تصمیم گرفتم از پلیس کمک بگیرم.

در پی اظهارات ثبت دختر جوان به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای رسیدگی به جرایم رایانه‌ای ماموران پلیس فتا تلاش‌های خود را برای ردیابی جوان اخاذ آغاز کردند اما نکته مبهم برای آنها چگونگی به دست آوردن تصاویر خصوصی دختر جوان توسط متهم بود. شاکی در اظهاراتش گفته بود پیش از این رابطه‌ای با پسر جوان نداشته و هیچ عکسی برای او نفرستاده است. این موضوع موجب شد ماموران به دختر جوان مظنون شوند و وی را به پلیس فتا احضار کنند.

عاطفه زمانی که خود را در تنگنا دید حرف‌های تازه‌ای زد و گفت متهم دوست اینترنتی‌اش به‌نام فرهاد است. او در این‌باره گفت: از چند ماه قبل در چت‌روم با فرهاد آشنا شدم و بعد از چند مرتبه چت‌کردن رابطه دوستانه‌ای با یکدیگر پیدا کردیم. در حالی که او هنوز من را ندیده بود گفت عاشقم شده است و به زودی می‌خواهد به خواستگاری‌ام بیاید.

او از من خواست تعدادی از عکس‌های خصوصی‌ام را برایش بفرستم تا آنها را به مادرش نشان دهد. من هم حرف‌هایش را باور کردم و حدود 30 قطعه عکس برایش ای‌میل کردم اما از آن روز به بعد رفتار فرهاد تغییر کرد و گفت باید به حساب بانکی‌اش پول واریز کنم. او گفته بود اگر به خواسته‌هایش بی‌توجهی کنم عکس‌هایم را در سایت‌های مستهجن منتشر می‌کند. من هم که می‌ترسیدم آبروریزی شود در چند مرحله مبلغ سه میلیون تومان به حساب فرهاد واریز کردم.

اظهارات عاطفه کلید این معما را در اختیار ماموران گذاشت و آنان با بررسی حسابی که دختر جوان پول‌ها را به آن واریز کرده بود مخفیگاه فرهاد را شناسایی و او را دستگیر کردند. متهم 26 ساله وقتی در برابر دختر جوان قرار گرفت اتهامش را پذیرفت اما با بررسی رایانه شخصی وی مشخص شد او از دختران دیگری نیز با این ترفند اخاذی کرده است. تحقیقات بیشتر در این‌باره و همچنین بررسی حساب بانکی او نشان داد فرهاد تاکنون در مجموع 16 دختر جوان را فریب داده و از آنان باج‌گیری کرده است. بر اساس این گزارش هم‌اکنون متهم در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از وی ادامه دارد.


ادامه مطلباشتراک گزاریطبقه بندی: اخبار برگزیده،  حوادث، 
برچسب ها: حوادث، خبر، اخبار، اغفال اینترنتی 16 دختر جوان، خبر داغ روز، اخبار داغ روز، خبر برگزیده، اخبار برگزیده، اغفال،  
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 14 شهریور 1390 توسط majick .....